تکه هایی از این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

کاربردهای بهداشتی

می‌توان از شبکه های حسگر بی سیم  برای نظارت وهمراهی افراد سالخورده و بیماران با هدف مراقبت از سلامتی آنان بهره گیری نمود، این امر می‌تواند کمبود شدید پرسنل بهداشتی رابه صورت قابل ملاحظه‌ای جبران کرده و هزینه‌های بهداشتی را درسیستم های بهداشتی کنونی کاهش دهد [17].

در زمینه مانیتورینگ وضعیت بیماران، حسگرها می‌توانند درخانه بیمار و به مقصود مانیتورینگ رفتاراو مورد بهره گیری قرارگیرند. به عنوان مثال، زمانیکه بیمار به زمین می افتد و نیاز به مراقبت پزشکی فوری دارد، حسگر می‌تواند به پزشک اطلاع دهد. همچنین حسگرمیتواند برروی آن چیز که که بیمار انجام می‌دهد مانیتورینگ انجام داده و تذکرات و دستورالعمل‌هایی را ازطریق تلویزیون یا رادیو ارائه کند.

برای مانیتورینگ پزشکی حسگرهای پوشیدنی می‌توانند به مقصود مانیتورینگ علائم حیاتی ،پارامترهای محیطی وموقعیت های جغرافیایی درشبکه بی سیم بدنی[1] مجتمع گردند ودرنتیجه مراقبت بدون مزاحمت دوره‌ای طولانی مدت از بیماران یاسالمندان،باهشدارهای آنی به پرسنل مراقبت سلامتی درصورت اضطرار و گزارش‌های فوری به کاربران در ارتباط با وضعیت سلامت جاری آن‌ها و به روزرسانی بلادرنگی ازسوابق پزشکی آن‌ها را فراهم آوردند. [18].

[1] Wireless Body Area Network

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 thesis-power-word