شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه عوامل فرهنگ سازمانی بر اساس مدل هافستد در پیشگیری از فساد اداری در سازمان‌های دولتی مطالعه‌ی موردی سازمان جهO9P988-5

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه

شاید بتوان گفت که مهم‍‌ترین بخش هر پژوهش را کار عملی و چگونگی جمع‌آوری اطلاعات و نحوه تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع‌آوری شده تشکیل می‌دهد. پس انتخاب روش یا روش‌هایی که بتواند به بهترین وجه خصوصیات و ویژگی‌های اطلاعات جمع‌آوری شده را تحلیل و گزارش نماید از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

پژوهش، کنکاش ماهرانه، منظم و دقیق در پدیده‌هاست. پژوهش با ساختار منظم‌تری از کنکاش توام می باشد که منجر به نوعی ثبت مراحل و گزارش نتایج و دستاوردها می گردد (دلاور، 1387). در واقع پژوهش جستجوی منظم برای مشخص‌کردن یک جایگاه نامعین می باشد. پس پژوهش فرآیندی می باشد که از طریق آن می‌توان درمورد «ناشناخته» به جستجو پرداخت و نسبت به آن شناخت لازم را کسب نمود. در این فرایند از چگونگی گردآوری شواهد و تبدیل آن به یافته‌ها، تحت عنوان روش‌شناسی یاد می گردد. این سوال که «چگونه داده‌ها گردآوری می شوند و مورد تفسیر قرار می‌گیرند، به‌طوری که ابهام حاصل از آن‌ها به حداقل ممکن کاهش یابد» مربوط به روش‌شناسی پژوهش می باشد (سرمد و همکاران، 1391). بدین خاطر یکی از مهمترین مراحل تحقیقات علمی، انتخاب روش مناسب برای انجام پژوهش می باشد. مقصود از انتخاب روش پژوهش این می باشد که مشخص کنیم، چه روش تحقیقی برای مطالعه موضوع خاصی لازم می باشد و انتخاب روش پژوهش به عهده محقق می باشد و او بایستی در انتخاب روش صحیح پژوهش حساسیت لازم به اقدام آورد (خلیلی شورینی, 1386).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1-3-1 اهداف اصلی پژوهش:

مطالعه و مطالعه قدرت پیشگیری کننده عوامل فرهنگ سازمانی مدل هافستد از فساد اداری.

1-3-2 اهداف جزئی پژوهش:

ارائه و تعیین راه‌کارها به مدیران در سازمان، جهت شناخت مقوله فساد اداری و کوشش در جهت اشاعه فرهنگ سازمانی متناسب در بین کارکنان سازمان به مقصود پیشگیری از فساد اداری.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه عوامل فرهنگ سازمانی بر اساس مدل هافستد در پیشگیری از فساد اداری در سازمان‌های دولتی مطالعه‌ی موردی سازمان جهO9P988-5  با فرمت ورد